flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Жодна людина не заслуговує на насильство

05 листопада 2019, 11:04

Домашнє насильство – один із найчастіших злочинів, які вчиняються щодня. 

Людина, яку вдома постійно пригнічують, з часом втрачає віру в саму себе, не може повноцінно розкривати свій потенціал на роботі. Більше того, вона ніколи не буде справжнім авторитетом для своїх дітей.

Насильство рідко проявляється раптово. Є люди, схильні до нього. Але навіть якщо ви живете під одним дахом із «домашнім агресором», не варто думати, що ніхто не може вас захистити,  що немає ніякого виходу, соромитися «винести з дому» свої сімейні негаразди. Замовчування, приховування перших проявів насилля приведе до загострення ситуації в подальшому й хронічного характеру проблеми.

Від початку 2019 року Дружківським міським судом Донецької області притягнуто до відповідальності 84 людини за вчинення домашнього насильства.

Що таке домашнє насильство?

Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь. ( п.3 ст. 1 Закону України про запобігання та протидію домашньому насильству)

Домашнє насильство означає всі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, які відбуваються в лоні сім`ї чи в межах місця проживання або між колишніми чи теперішніми подружжями або партнерами, незалежно від того, чи проживає правопорушник у тому самому місці, що й жертва, чи ні або незалежно від того, чи проживав    правопорушник у тому самому місці, що й жертва, чи ні.                                     (ст.3 Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами)

 

Як же захиститися від протиправних дій одного з членів сім’ї по відношенню до іншого та як їх попередити?

 
Для кого цей освітній проект?
Для всіх, хто знає про домашнє насильство з власного досвіду.
Для тих, хто чує крики та cварки за стіною.
Для тих, хто бачить регулярні синці інших.
Для тих, хто помічає приниження та психологічні знущання над знайомими.
Для всіх, хто хоче зупинити це, але ще не знає як.