Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До уваги громадян м. Дружківки! Дружківський міський суд Донецької області повідомляє та попереджає про випадки шахрайства відносно клієнтів ПАТ КБ «Приватбанк».
06 вересня 2017 року Дружківський міський суд Донецької області (головуючий суддя Лебеженко В.О.) засудив до 5 років позбавлення волі місцеву жительку, яка разом з раніше знайомим чоловіком, який на даний час перебуває в одній із виправної колонії, матеріали справи відносно якого виділені в окреме провадження, злочинним шляхом заволоділа грошовими коштами, які перебували на відкритому рахунку в ПАТ КБ «Приватбанк».
Так дві особи, вступили між собою в злочинну змову, спрямовану на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме грошовими коштами, які перебували на відкритому на ім’я потерпілої в ПАТ КБ «Приватбанк» кредитному рахунку.
Схема злочинців виявилася такою. Чоловік, за попередньою змовою з обвинуваченою, з застосуванням мобільного телефону, зателефонував потерпілій, на її номер мобільного, та представившись співробітником ПАТ КБ «Приватбанк», запропонував потерпілій збільшити на 5000 грн. кредитний ліміт, за відкритим на її ім’я в ПАТ КБ «Приватбанк» поточному рахунку, на що остання погодилась. На пропозицію чоловіка, для здійснення цієї банківської операції, потерпіла ввела на належному їй мобільному телефоні, запропоновану ним комбінацію, яка мала функцію переадресації даних, що передаються sms зв’язком з мобільного телефону на мобільний телефон. Цю інформацію, чоловік одразу ж по телефону повідомив обвинуваченій, яка в цей час очікувала та перебувала біля банкомату ПАТ КБ «Приватбанк», Обвинувачена ввела отримані нею дані у банкоматі, тим самим почавши операцію верифікації від імені клієнтки, без використання платіжної пластикової картки ПАТ КБ «Приватбанк», відкритого на ім’я потерпілої.
При цьому на мобільний телефон чоловіка з ПАТ КБ «Приватбанк» надійшов контрольний номер, для продовження початої обвинуваченою операції верифікації. Обвинувачена ввела отримані нею дані до банкомату, тим самим закінчивши операцію від імені потерпілої, без використання платіжної пластикової картки.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, обвинувачена, знаходячись біля банкомату ПАТ КБ «Приватбанк», заволоділа чужим майном шляхом обману - належними потерпілій грошовими коштами на загальну суму 12000 грн..
Крім того, через декілька днів, ці люди повторно провели «свою шахрайську операцію», заволодів грошовими коштами потерпілого на загальну суму 8000 грн.. Схема шахрайства була така ж сама.
Обвинувачена у судовому засіданні свою винуватість визнала повністю та пояснила, що їй зателефонував раніше знайомий, який пояснив, що в даний час він відбуває покарання у виправній колонії. Він попросив її допомогти зняти грошові кошти за допомогою банківського терміналу без використання банківської карти. Спочатку вона подумала, що все законно, однак потім вона все зрозуміла. Вона попередила про це чоловіка, але той одразу запропонував їй частину грошей за її допомогу, на що вона погодилася, оскільки ніде не працювала і їй потрібні були гроші. В цей же день вона підійшла до банкомату «Приватбанк», чоловік по телефону казав їй, що робити, називав цифри, які необхідно вводити. В цей час його сусід по камері був на зв’язку з потерпілими, яким він представлявся співробітником ПАТ КБ «Приватбанк» і диктував необхідні цифри, які йому повідомляли потерпілі. В цей день їм вдалося зняти з банківського рахунку 12000 грн.. Через декілька днів використали ту саму схему, після чого їм вдалося зняти з іншого рахунку ще 8000 грн..
Крім того, за даними прес-служби кіберполіції, шахраї, представляючись по телефону працівниками служби безпеки Ощадбанку, повідомляють, що ПриватБанк буде приєднаний до Ощадбанку, тому клієнту необхідно терміново здійснити переказ грошових коштів з картки Приватбанку на нову, оформлену в Ощадбанку. Шахраї просять у жертви назвати номер банківської карти, CVV-код, пароль до інтернет-банкінгу та інші дані, після чого відбувається перерахування коштів на підконтрольні їм рахунки.
За даними кіберполіції, шахраї здійснюють злочинні дії не тільки щодо клієнтів Приватбанку: дізнавшись, що клієнт обслуговується в іншому банку, вони створюють аналогічну ситуацію заволодіння чужими коштами.
Тому, Дружківський міський суд Донецької області звертає увагу громадян на зафіксовані випадки спроб шахрайського отримання особистих даних, і просимо бути уважними при отриманні подібних дзвінків від невстановлених осіб. Будьте пильними, ніколи не давайте інформацію про свої карти третім особам, навіть якщо вони звертаються до вас нібито від імені банку.
З повагою, прес – служба суду.