Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У 2017 році для забезпечення функціонування Служби судової охорони держбюджетом передбачено 350,2 мільйонів гривень, що дозволить поступово розпочати діяльність Служби протягом року. Про це повідомив Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк під час зустрічі з експертами Консультативної місії Європейського Союзу, повідомляє офіційний портал судової влади.
Також очільник ДСА України поінформував європейських експертів про те, що 26 грудня 2016 року на спеціальному засіданні Вищої ради юстиції було прийнято рішення про затвердження разом з Міністерством внутрішніх справ України Тимчасового порядку забезпечення охорони судів, органів та установ системи правосуддя, а також підтримання громадського порядку в них, який розроблено Державною судовою адміністрацією України.
Документ визначає механізм забезпечення охорони приміщень судів, органів та установ системи правосуддя, підтримання громадського порядку в них, який здійснюється підрозділами Національної поліції України та Національної гвардії України тимчасово, на період до початку виконання в повному обсязі повноважень Службою судової охорони.
За словами Холоднюка, наразі суди, інші органи та установи системи правосуддя розташовані у 801 приміщенні, з них 459 (59%) – не охороняються взагалі, 166 (22%) – тільки вдень, 6 (1%) – лише вночі, 140 (18%) – забезпечуються цілодобовою охороною підрозділами Національної поліції України.
У свою чергу, експерти місії запропонували запровадити пілотний проект по створенню в одному з судів України моделі системи забезпечення безпеки суддів, працівників апарату суду та відвідувачів суду та надати Україні короткострокових експертів у галузі безпеки з метою вироблення спільно з українськими колегами концепції побудови Служби судової охорони.
Нагадаємо, що Законом про судоустрій передбачено, що підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу здійснює Служба судової охорони, яка повинна в повному обсязі ропозпочати виконання повноважень, передбачених цим Законом, не пізніше 1 січня 2018 року.